ד"ר ישראל שפירא – מי שפיר – רופא מומחה

במסגרת המשך סקירות על רופאים נבחרים המבצעים דיקור מי שפיר, אנו מתכבדים לצרף את פרופילו של דוקטור ישראל שפירא.

//
כתבי פידבק על דוקטור שפירא וקבלי מהאתר חינם
//

100 ש"ח גיפט קארד לרשת GOLF

(גולף, גולף אנד קו, פולגת, אינטימה ועוד...)
//

הקופון תקף ל - 5 שנים.

//
לכתיבת חוות דעתך          לקריאת 10 תגובות - לחצי כאן

רופא נבחר רופא נבחר

לשנת 2019

דוקטור ישראל שפירא

ד"ר שפירא

חיוג למרפאה:הצג טלפון!

חיוג למרפאה:הצג טלפון!

* הרופא זמין לשיחה

     

אודות

אודות

שם מלא:

דוקטור ישראל שפירא

שנות דיקור מי שפיר:

38 שנים (משנת 1981)

ותק במקצוע הרפואה:

42 שנים (משנת 1977)

מקום ביצוע הדיקור:

בית חולים אלישע, חיפה

מידע

מידע

וידאו

וידאו

תמונות

תמונות

כתבות

כתבות

תגובות

תגובות

     


 

  אודות

ד"ר שפירא הוא מחלוצי האולטרה-סאונד בארץ ובעולם ומהראשונים שהחלו לבצע בדיקות מי שפיר כשהחדרת המחט מונחית ע"י האולטרה-סאונד (1981). עד אז, הניקורים בוצעו באופן עיוור. מכשירי אולטרה-סאונד היו בבתי חולים ספורים ורופאים מיומנים במקצוע היו עוד פחות. בתקופה זאת נולדה האגדה ש"התינוק בורח מהמחט". גם היום, הידע, הניסיון והמיומנות באולטרה-סאונד הם המפתח לבדיקת מי שפיר בטוחה שהרי האולטרה-סאונד הוא "העיניים" של הרופא ברחם. ד"ר שפירא ביצע עד היום למעלה מעשרת אלפים בדיקות מי שפיר וכמו כן מאות פעולות מונחות אולטרה-סאונד מורכבות יותר (ביופסיות בעוברים, לקיחת דגימות דם לעובר ועוד). נשים שחזרו לבדיקת מי שפיר בהריון שלישי ורביעי, סיפרו לד"ר שפירא שהיכרותן הראשונה אתו היתה כשהן עצמן היו העובר ואת הדיקור הוא ערך לאימן…

במוסף "הטובים ביותר" שמפרסם עיתון "מעריב" אחת לשנה, מופיע ד"ר שפירא בין עשרת הטובים ביותר בתחום "גינקולוגיה אולטרה-סאונד", החל מפרסום המוסף הראשון ובכל השנים ברציפות, עד היום הזה (רשימת 2013).

דוקטור שפירא נבחר שנתיים ברציפות לרשימת הרופאים הגניקולוגים הטובים ביותר בישראל לשנים 2018 ו-2019 בקטגוריית אולטרה-סאונד מיילדותי על פי מגזין פורבס – Forbes.

את ניסיונו הרב בבדיקות מי שפיר מעביר ד"ר שפירא לרופאים גינקולוגים רבים בהרצאותיו בכנסים ובמסגרת הרצאותיו בקורס ללימודי המשך לרופאים, בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א (ר' הרצאתו "איך עושים בבדיקת מי שפיר: מקסימום תוצאות במינימום הפלות – מדריך צעד אחר צעד").

ניתן לצפות בסרט בן 18 דקות שבו מסביר ד"ר שפירא הכל אודות הבדיקה: מה בודקים, איך מתבצעת הבדיקה ומה הסיכון בבדיקה. בסרט יש הדגמה של בדיקת מי שפיר. לצפייה בסרט ניתן ללחוץ כאן: "בדיקת מי שפיר – הסבר והדגמה".

ב-1980 הוא החל לעשות "סקירת מערכות" בעוברים. ב-1981 החל לבצע בדיקות לב של עוברים (אקו-לב עובר) כשבכל העולם היו פחות מ-10 אנשים שעסקו בכך. בכל שנה היתה הקבוצה המצומצמת נפגשת בחו"ל כדי להחליף מידע. בארץ היה ד"ר שפירא היחידי במשך מספר שנים שבצע אקו-לב עוברי. מדובר על איבחון מדויק של מומי לב בתקופה שבה היו מסמנים "לב תקין" כי ראו אותו פועם. למעשה, כשהחל ד"ר שפירא לבצע אקו לב דו-ממדי של עוברים, היו רק 5 יחידות בארץ שכבר ביצעו את הבדיקה בלב של מבוגרים.

"סקירת מערכות" – זהו מושג שד"ר שפירא טבע אותו ועד היום הוא מוביל את אנשי המקצוע לשימוש נכון במושגים הקשורים למקצוע, הן בהרצאותיו והן ב"פינת הלשון" שהוא עורך באתר החברה לאולטרה-סאונד.

בעשור האחרון היה ד"ר שפירא מהחלוצים בבדיקת האולטרה-סאונד התלת ממדי ומצגותיו מוכרות היטב בקרב ציבור העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא מוזמן לעתים קרובות להרצות על נושא התלת מימד ובדיקות אקו-לב העובר במדינות רבות, החל ממדינות המערב (כמו ארה"ב) ועד למדינות העולם השלישי (כמו הודו). בהרצאות אלה, אוהב ד"ר שפירא לא רק את הצד הרפואי הטהור אלא גם להציג את הצד המהנה אותו ואת בני הזוג. דוגמה עדכנית ומשעשעת ניתן לראות כאן.

אהבתו לפיסיקה ולמקצועות ההנדסה יחד עם ההכשרה הטכנולוגית שקבל בטכניון איפשרו לו, במקביל לעיסוק הרפואי, להתמסר לייעוץ גם בצד התעשייתי של פיתוח מכשירי אולטרה-סאונד. ב-1983 הוא החל לעבוד כיועץ לחברת "אלסינט" שייצרה מכשירי אולטרה-סאונד בארץ, המשיך בכך כשהפכה לחברת "דיאסוניקס" ובשנים האחרונות הוא יועץ ליצרנית האולטרה-סאונד הגדולה בעולם, ג'נרל אלקטריק (GE), גם במפעל בחיפה וגם במפעל של GE באוסטריה. מפעל זה מייצר את המכשירים התלת ממדיים שהפופולריות שלהם הולכת וגוברת.

ד"ר שפירא הוא ממייסדי החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה, שימש ומשמש גם היום כחבר ועד החברה והיה אף יושב ראש החברה. החברה מאגדת את הרופאים העוסקים במקצוע ובנוסף לפעילותה המדעית, מנסחת החברה, באמצעות איגוד הגינקולוגים, את "ניירות העמדה" אשר קובעים את הסטנדרטים של הבדיקות המבוצעות על ידי הרופאים.

ד"ר שפירא גם מבצע את הניהול והאחזקה של אתר החברה לאולטרה-סאונד.

חלק ניכר מזמנו מקדיש ד"ר שפירא להנחלת הידע שצבר בבדיקות אולטרה-סאונד לציבור רופאי הנשים. לפני מספר שנים הקימה החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בית ספר לאולטרה-סאונד שבו נערכים קורסים רבים והשתלמויות לטכנאיות ולרופאים העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא הוא מרצה בכיר בבית הספר, ופרט להוראת תורת סקירת המערכות ואקו לב הוא מלמד גם את הצדדים הטכניים של תיפעול המכשיר. משנת 2003 מרכז ד"ר שפירא גם את הכנוסים והפגישות המדעיות של החברה לאולטרה-סאונד.

בשנת 2004 ייסד ד"ר שפירא קורסים של שנתיים, אותם הוא ממשיך לרכז עד היום, במסגרת לימודי המשך של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. קורסים אלה מיועדים לרופאים גינקולוגים המעוניינים ללמוד את מקצוע האולטרה-סאונד. קורס אוניברסיטאי יסודי וממושך כגון זה לא מוכר לנו במקומות אחרים בעולם. בקורס זה מנחיל ד"ר שפירא לרופאים גם את הידע והניסיון הרב שצבר בבדיקות מי שפיר (ראה כאן בקורס של 2018-2019).

* מילים נוספות: Israel Shapira, גניקולוג.

» לחץ לקריאת התגובות על דוקטור שפירא

 

  מידע

מכון אולטרה-סאונד פרטי: בי"ח אלישע, חיפה.

בית חולים: מרכז רפואי בני-ציון, חיפה.

התמחות: מיילדות וגינקולוגיה.

השכלה: הפקולטה לרפואה בטכניון (מחזור 1971).

עיסוק מרכזי: אולטרה-סאונד ופעולות מונחות אולטרה-סאונד (מי שפיר, ביופסיות בעוברים וכו').

הוראה: מייסד ומרכז הקורסים הדו-שנתיים לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בלימודי המשך (לרופאים גינקולוגים), בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. מרצה ראשי וחבר הועד המנהל של בית הספר האקדמי לאולטרה-סאונד של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה.

מבצע דיקור מי שפיר לתאומים: כן.

חיוג למרפאה:הצג טלפון!

חיוג למרפאה:הצג טלפון!

* הרופא זמין לשיחה

 

   וידאו


כל מה שצריך לדעת על בדיקת מי שפיר

 

ד"ר ישראל שפירא מתראיין בערוץ 10 על בדיקת מי שפיר והצ'יפ הגנטי


 

"המדריך המלא לבדיקות בהריון""חדשות המדע" בערוץ 8:
ראיון עם ד"ר שפירא על אולטרה-סאונד תלת מימדי.


 

"החיים בתלת מימד" – מתוך הרצאה של ד"ר שפירא בכנס בפילדלפיה 

"הרפתקאות העוברים בתלת ממד" – חלק ב'


 

פוליטיקה עם דן מרגלית בערוץ 10 – ד"ר שפירא בדיון על בדיקות בהריון


 

ערוץ 12 פאולה ולאון – אולטרה-סאונד: החיים ברחם בתלת ממד – ד"ר שפירא

 

  תמונות

דוקטור שפירא מקבל מגן כבוד של איגוד הגינקולוגים של מומבאי דוקטור שפירא מרצה בכנס בינלאומי 2009
דוקטור שפירא מרצה בכנס בינלאומי באיטליה 2008


להצגת תמונה בגודל מלא, לחצ/י עליה.

 

  כתבות

 

  דוקטור שפירא תגובות/ המלצות/ חוות דעת

מאת: דקלה 23/07/2019 20:46

"דוקטור שפירא רופא מקצועי, מקשיב ועונה לכל השאלות והחששות. הייתי אצלו כבר ב2 הריונות ואין לי ספק שאם יהיה צורך אחזור שוב."

מאת: יוליה ק. 30/04/2018 15:21

"הגעתי אליו לאחר חששות רבים לגבי מהלך הבדיקה תופעות הלוואי היכולות להיות שלאחר מכן (לצערי כתוב הרבה על תופעות לוואי אלו). ניתנה לי זכות להכיר בן אדם מקצועי מאוד, אדיב ומנומס. מיד לאחר ההיכרות עמו, אחוזי החרדה שלי ירדו לחצי. לא הרגשתי כל כאב במהלך הבדיקה ואף לא שמתי לב על כך שהבדיקה הסתיימה. למעשה הד'ר הודיע לי על סיומה. ממליצה בחום על כל בדיקה המבוצעת ע'י רופא ד'ר ישראל שפירא."

מאת: אורטל טמיר 16/04/2018 11:18

"ד״ר שפירא מדהים, סבלני מאוד ונעים. הבדיקה עברה בשלום ואפילו לא כאבה. ממליצה בחום!"

מאת: בת אל 13/11/2017 11:03

"ביצעתי בדיקת מי שפיר אצל דר שפירא, חייבת לציין את הסבלנות , המקצועיות. מאוד הרגיע לאורך ההכנה לבדיקה, גם הבדיקה לא כאבה בכלל. מאוד שמחה שבחרתי נכון."

מאת: מירי 10/10/2017 09:08

" ד'ר שפירא מקצועי ומקסים, ערך את דיקור מי השפיר במדוייק ובזכותו ירד ממני כל חשש, הרגשתי שאני בידיים בטוחות. מומלץ בחום!"

חיוג למרפאת דוקטור ישראל שפירא

הצג טלפון!

הצג טלפון!

.
מאת: יעל 27/09/2017 09:28

"הגעתי אליו אחרי חקר מעמיק על רופאים בהם המקצועיות הייתה מעל לכל. כשהגעתי- הוא מיד היה נעים ושוחח איתי על נושאים אחרים (ולא על הבדיקה)- מה שתרם להפגת הלחץ ושבירת הקרח. הייתה אווירה נעימה וקלילה. במהלך הבדיקה עצמה הוא גם דאג לשמור על אווירה קלילה תוך התחשבות במצבי הלחוץ. כל זאת תוך מקצועיות! במקרה ואחליט לבצע שוב את הבדיקה בעתיד- אין לי ספק שאחזור אליו."

מאת: ליטל טובול 26/12/2016 15:03

"כל ההתלבטויות והפחדים נעלמו ברגע שהכרתי את ד'ר שפירא. ממליצה בחום! אין באמת סיבה לדאגה או ללחץ מקצועיות ניכרת"

מאת: דקלה זיסמן 10/03/2016 06:04

"ד'ר שפירא הינו רופא בחסד עליון!! פעמיים עברתי אצלו דיקור מי שפיר ולא חששתי לרגע בזכות המקצועיות, המיומנות ולא פחות חשוב האמפתיה והאנושיות שלו!! ללא ספק גם את הבדיקה בהריון הבא אבצע אצלו מבלי לשוב פעמיים!!!"

מאת: אפי 22/08/2012 09:21

"לדר שפירא רוב תודות והוקרה התינוק של בני זהר עבר היום בהצלחה את הניתוח, מקווים שהכל יסתדר בהמשך כל המשפחה 'מודה לך העזרה והתמיכה הלבבית . אפי עמיעזר ה'סבא"

מאת: הילה מ. 17/04/2012 11:26

"ד'ר שפירא מעבר להיותו עילוי בתחומו הוא אדם נשגב בעיניי, שעזר לי באבחון חד ומדויק כשנזקקתי לידע בהריון יקר שאיבדתי בסופו והיה היחיד שהיה גם אנושי וקשוב ואמפתי. לאחר שנתיים כשחזרתי עם הריון נוסף ויקר הוא היה היחיד שבזכותו ישנתי בלילה אחרי שסקר את בני הצעיר כעובר ולמרות הרבה מכשולים פיזיים אף הצליח להדגים במדויק את פניו 🙂 כך שהפתעות בחדר הלידה לא היו לי. הוא היחיד שפגשתי עד כה ויסלחו לי אלו שלא פגשתי שבנוסף להיותו רופא הוא גם אדם יקר. לעולם אוקיר לו תודה:)."

חיוג למרפאת דוקטור ישראל שפירא

הצג טלפון!

הצג טלפון!

.

כתבי פידבק על רופא זה וקבלי100 ש

מטופלת של רופא זה?

כתבי פידבק על רופא זה וקבלי מהאתר 100 ש"ח גיפט קארד לרשת GOLF - חינם.

ראו למטה

שם:
אימייל:
כתבי תגובה:

⇐ השובר ניתן למימוש ברשת סניפי GOLF בלבד.

⇐ תוקף הקופון הינו ל - 5 שנים.

⇐ נא וודאי כי כתובת האימייל שלך נכונה. לכתובת זו ישלח הקופון.

⇐ האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

.
מידע בנושא הפידבקים:
 • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות הפידבקים הנכתבים באתר ולתוכנם.
 • בתהליך בדיקת הפידבק אנו מאמתים, בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא.
 • מומלץ לכתוב פידבק מקיף ככל האפשר, בכדי שהמידע יועיל לגולשים.
 • לעיתים, בדיקה זו לוקחת מספר ימים. אנו עושים מאמץ לפרסם את הפידבק בהקדם האפשרי.
מידע כללי:
 • שימו לב: המידע בדף זה נמסר על ידי הרופא ומוצג כפי שנמסר ('As is')
 • המידע מעודכן לתאריך 23-07-2019.
 • איננו ממליצים על רופא ספציפי כלשהו והאחריות המלאה לבדיקת הרופא נשארת בידכן הגולשות (והגולשים).
 • תמורת הפניית גולשים לרופאים אנו מקבלים תמורה כספית המאפשרת, בין היתר, את פעילות האתר.

השאירי תגובה:

התגובות סגורות.

 • בדיקת מי שפיר – רופאים נבחרים שנת 2019:

 • ד"ר שפירא – תגובות:

  מאת: יוליה ק.

  "הגעתי אליו לאחר חששות רבים לגבי מהלך הבדיקה תופעות הלוואי היכולות להיות שלאחר מכן (לצערי כתוב הרבה על תופעות לוואי אלו). ניתנה לי זכות להכיר בן אדם מקצועי מאוד, אדיב ומנומס. מיד לאחר ההיכרות עמו, אחוזי החרדה שלי ירדו לחצי. לא הרגשתי כל כאב במהלך הבדיקה ואף לא שמתי לב על כך שהבדיקה הסתיימה. למעשה הד'ר הודיע לי על סיומה. ממליצה בחום על כל בדיקה המבוצעת ע'י רופא ד'ר ישראל שפירא."

  מאת: יעל

  "הגעתי אליו אחרי חקר מעמיק על רופאים בהם המקצועיות הייתה מעל לכל. כשהגעתי- הוא מיד היה נעים ושוחח איתי על נושאים אחרים (ולא על הבדיקה)- מה שתרם להפגת הלחץ ושבירת הקרח. הייתה אווירה נעימה וקלילה. במהלך הבדיקה עצמה הוא גם דאג לשמור על אווירה קלילה תוך התחשבות במצבי הלחוץ. כל זאת תוך מקצועיות! במקרה ואחליט לבצע שוב את הבדיקה בעתיד- אין לי ספק שאחזור אליו."

  מאת: בת אל

  "ביצעתי בדיקת מי שפיר אצל דר שפירא, חייבת לציין את הסבלנות , המקצועיות. מאוד הרגיע לאורך ההכנה לבדיקה, גם הבדיקה לא כאבה בכלל. מאוד שמחה שבחרתי נכון."

  לקריאת תגובות נוספות                        לכתיבת חוות דעת
 • הודעות:

  קבעי תור עוד היום!

  חשוב שתדעי!

  הרופאים עמוסים. אל תחכי לרגע האחרון.

  את עלולה לגלות שכל התורים תפוסים.

  קבעי תור עוד היום!

 • מאמרים נבחרים:

 • כתבו תגובה על האתר:

  //
  המידע באתר עזר לכם?
  //
  כתבו את דעתכם על האתר וקבלו חינם
  //
  הזמנה זוגית לקפה ומאפה, ללא הגרלה.
  //
  לכתיבת חוות דעתכם לחצו כאן