ד"ר ישראל שפירא - מי שפיר - רופא מומחה

במסגרת המשך סקירות על רופאים נבחרים המבצעים דיקור מי שפיר, אנו מתכבדים לצרף את פרופילו של ד"ר ישראל שפירא (לפרטים נוספים בנושא סקירת מערכות על ידי דוקטור שפירא, לחצי כאן)

מטופלת של ד"ר שפירא?

כתבי תגובה וקבלי מהאתר חינם 50 ש"ח גיפט קארד לרשתות המובילות

ד"ר שפירא הוא מחלוצי האולטרה-סאונד בארץ ובעולם ומהראשונים שהחלו לבצע בדיקות מי שפיר כשהחדרת המחט מונחית ע"י האולטרה-סאונד (1981). עד אז, הניקורים בוצעו באופן עיוור. מכשירי אולטרה-סאונד היו בבתי חולים ספורים ורופאים מיומנים במקצוע היו עוד פחות. בתקופה זאת נולדה האגדה ש"התינוק בורח מהמחט". גם היום, הידע, הניסיון והמיומנות באולטרה-סאונד הם המפתח לבדיקת מי שפיר בטוחה שהרי האולטרה-סאונד הוא "העיניים" של הרופא ברחם. ד"ר שפירא ביצע עד היום למעלה מעשרת אלפים בדיקות מי שפיר וכמו כן מאות פעולות מונחות אולטרה-סאונד מורכבות יותר (ביופסיות בעוברים, לקיחת דגימות דם לעובר ועוד). נשים שחזרו לבדיקת מי שפיר בהריון שלישי ורביעי, סיפרו לד"ר שפירא שהיכרותן הראשונה אתו היתה כשהן עצמן היו העובר ואת הדיקור הוא ערך לאימן…

דוקטור שפירא נבחר 5 שנים ברציפות לרשימת הרופאים הגניקולוגים הטובים ביותר בישראל לשנים 2022-2018 בקטגוריית אולטרה-סאונד מיילדותי על פי מגזין פורבס – Forbes.

בנוסף, דוקטור שפירא נבחר לרשימת הרופאים הטובים ביותר בישראל בפעם השנייה ברציפות לשנים 2023-2022 בקטגוריית אולטרה-סאונד מיילדותי של חברת הדירוג העסקי "דן אנד ברדסטריט" על פי דירוג – DUNS 100.

במוסף "הטובים ביותר" שמפרסם עיתון "מעריב" אחת לשנה, מופיע ד"ר שפירא בין עשרת הטובים ביותר בתחום "גינקולוגיה אולטרה-סאונד", החל מפרסום המוסף הראשון ובכל השנים ברציפות, עד היום הזה (רשימת 2013).

את ניסיונו הרב בבדיקות מי שפיר מעביר ד"ר שפירא לרופאים גינקולוגים רבים בהרצאותיו בכנסים ובמסגרת הרצאותיו בקורס ללימודי המשך לרופאים, בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת ת"א.

ניתן לצפות בסרט בן 24 דקות שבו מסביר ד"ר שפירא הכל אודות הבדיקה: מה בודקים, איך מתבצעת הבדיקה ומה הסיכון בבדיקה. בסרט יש הדגמה של בדיקת מי שפיר. לצפייה בסרט ניתן ללחוץ כאן: "כל מה שצריך לדעת על בדיקת מי שפיר".

ב-1980 הוא החל לעשות "סקירת מערכות" בעוברים. ב-1981 החל לבצע בדיקות לב של עוברים (אקו-לב עובר) כשבכל העולם היו פחות מ-10 אנשים שעסקו בכך. בכל שנה היתה הקבוצה המצומצמת נפגשת בחו"ל כדי להחליף מידע. בארץ היה ד"ר שפירא היחידי במשך מספר שנים שבצע אקו-לב עוברי. מדובר על איבחון מדויק של מומי לב בתקופה שבה היו מסמנים "לב תקין" כי ראו אותו פועם. למעשה, כשהחל ד"ר שפירא לבצע אקו לב דו-ממדי של עוברים, היו רק 5 יחידות בארץ שכבר ביצעו את הבדיקה בלב של מבוגרים.

"סקירת מערכות" – זהו מושג שד"ר שפירא טבע אותו ועד היום הוא מוביל את אנשי המקצוע לשימוש נכון במושגים הקשורים למקצוע, הן בהרצאותיו והן ב"פינת הלשון" שהוא עורך באתר החברה לאולטרה-סאונד.

בעשור האחרון היה ד"ר שפירא מהחלוצים בבדיקת האולטרה-סאונד התלת ממדי ומצגותיו מוכרות היטב בקרב ציבור העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא מוזמן לעתים קרובות להרצות על נושא התלת מימד ובדיקות אקו-לב העובר במדינות רבות, החל ממדינות המערב (כמו ארה"ב) ועד למדינות העולם השלישי (כמו הודו). בהרצאות אלה, אוהב ד"ר שפירא לא רק את הצד הרפואי הטהור אלא גם להציג את הצד המהנה אותו ואת בני הזוג. דוגמה עדכנית ומשעשעת ניתן לראות כאן.

אהבתו לפיסיקה ולמקצועות ההנדסה יחד עם ההכשרה הטכנולוגית שקבל בטכניון איפשרו לו, במקביל לעיסוק הרפואי, להתמסר לייעוץ גם בצד התעשייתי של פיתוח מכשירי אולטרה-סאונד. ב-1983 הוא החל לעבוד כיועץ לחברת "אלסינט" שייצרה מכשירי אולטרה-סאונד בארץ, המשיך בכך כשהפכה לחברת "דיאסוניקס" ובשנים האחרונות הוא יועץ ליצרנית האולטרה-סאונד הגדולה בעולם, ג'נרל אלקטריק (GE), גם במפעל בחיפה וגם במפעל של GE באוסטריה. מפעל זה מייצר את המכשירים התלת ממדיים שהפופולריות שלהם הולכת וגוברת.

ד"ר שפירא הוא ממייסדי החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה, שימש ומשמש גם היום כחבר ועד החברה והיה אף יושב ראש החברה. החברה מאגדת את הרופאים העוסקים במקצוע ובנוסף לפעילותה המדעית, מנסחת החברה, באמצעות איגוד הגינקולוגים, את "ניירות העמדה" אשר קובעים את הסטנדרטים של הבדיקות המבוצעות על ידי הרופאים.

ד"ר שפירא גם מבצע את הניהול והאחזקה של אתר החברה לאולטרה-סאונד.

חלק ניכר מזמנו מקדיש ד"ר שפירא להנחלת הידע שצבר בבדיקות אולטרה-סאונד לציבור רופאי הנשים. לפני מספר שנים הקימה החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בית ספר לאולטרה-סאונד שבו נערכים קורסים רבים והשתלמויות לטכנאיות ולרופאים העוסקים במקצוע. ד"ר שפירא הוא מרצה בכיר בבית הספר, ופרט להוראת תורת סקירת המערכות ואקו לב הוא מלמד גם את הצדדים הטכניים של תיפעול המכשיר. משנת 2003 מרכז ד"ר שפירא גם את הכנוסים והפגישות המדעיות של החברה לאולטרה-סאונד.

בשנת 2004 ייסד ד"ר שפירא קורסים של שנתיים, אותם הוא ממשיך לרכז עד היום, במסגרת לימודי המשך של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. קורסים אלה מיועדים לרופאים גינקולוגים המעוניינים ללמוד את מקצוע האולטרה-סאונד. קורס אוניברסיטאי יסודי וממושך כגון זה לא מוכר לנו במקומות אחרים בעולם. בקורס זה מנחיל ד"ר שפירא לרופאים גם את הידע והניסיון הרב שצבר בבדיקות מי שפיר (ראה כאן בקורס של 2018-2019).

* מילים נוספות: Israel Shapira, גניקולוג.

 • מרפאה פרטית:

  מכון אולטרה-סאונד פרטי: בי"ח אלישע, חיפה.

 • בית חולים:

  מרכז רפואי בני-ציון, חיפה.

 • השכלה:

  הפקולטה לרפואה בטכניון (מחזור 1971).

 • התמחות:

  מיילדות וגינקולוגיה.

 • מבצע/ת דיקור לתאומים:

  כן

 • הוראה:

  מייסד ומרכז הקורסים הדו-שנתיים לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה בלימודי המשך (לרופאים גינקולוגים), בפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א. מרצה ראשי וחבר הועד המנהל של בית הספר האקדמי לאולטרה-סאונד של החברה הישראלית לאולטרה-סאונד במיילדות וגינקולוגיה.

 • עיסוק מרכזי:

  אולטרה-סאונד ופעולות מונחות אולטרה-סאונד (מי שפיר, ביופסיות בעוברים וכו').

כל מה שצריך לדעת על בדיקת מי שפיר
ד"ר ישראל שפירא מתראיין בערוץ 10 על בדיקת מי שפיר והצ'יפ הגנטי
"המדריך המלא לבדיקות בהריון"
"חדשות המדע" בערוץ 8: ראיון עם ד"ר שפירא על אולטרה-סאונד תלת מימדי.
"החיים בתלת מימד" – מתוך הרצאה של ד"ר שפירא בכנס בפילדלפיה
"הרפתקאות העוברים בתלת ממד" – חלק ב'
פוליטיקה עם דן מרגלית בערוץ 10 – ד"ר שפירא בדיון על בדיקות בהריון
ערוץ 12 פאולה ולאון – אולטרה-סאונד: החיים ברחם בתלת ממד – ד"ר שפירא
מאת: חגית
מאת: חגית16/05/2024 19:29
קרא עוד
"דר שפירא הינו מומחה מקצועי, יסודי, רציני ודקדקן, לצד אישיות כובשת, נעימה ומקסימה. הוא בדק אותי ב3 הריונות, והגיע לרמות פירוט ובדיקה אין בשום מקום אחר. כן ירבו רופאים כמוהו"
מאת: זוהר כהן
מאת: זוהר כהן 29/02/2024 09:16
קרא עוד
"עשיתי את המי שפיר שלי ב13.11.23 בחיים לא פגשתי רופא וצוות ככ אכפתי. היה לי סיפור קטן מסביב לנושא והם עזרו לי ותמכו והיו פשוט מקסימים לא הרגשתי את הבדיקה!!! ואני סובלת מכל כאב, בדיקת דם יותר כואבת. אבל ד״ר שפירא והצוות ממש מעבירים את זה בנעימות ומרגיעים. לא הייתי מחליפה אותו בחיים ואעשה שוב רק אצלו !!! אין רופאים כאלה ממליצה בחום !!!!"
מאת: טופז גולדמן
מאת: טופז גולדמן30/10/2023 15:26
קרא עוד
"עשיתי היום בדיקת מי שפיר אצל ד"ר שפירא. גם הוא, וגם הצוות שעובד איתו (דפנה המזכירה ונורית האססיטנטית) מקסימים. הסבירו הכל בסבלנות וביסודיות. החוויה הייתה נעימה ומרגיעה! תודה!"
מאת: עינב
מאת: עינב 04/08/2023 16:02
קרא עוד
"ביצעתי את בדיקת המי שפיר אצל ד"ר שפירא אציין כי ממש חששתי מהבדיקה הגעתי אליו כשאני מאוד מפוחדת והוא דאג להרגיע לכל אורך הבדיקה מההכנות ועד לאחר הבדיקה ולהסביר הכל בצורה נעימה, הזריקה בכלל לא הייתה מורגשת. הכל היה מאוד מקצועי ובאווירה טובה ונעימה."
מאת: מורן צמח
מאת: מורן צמח18/04/2022 16:08
קרא עוד
"הגעתי לבדיקת מי שפיר עם לא מעט חששות (כאבים בזמן הבדיקה, דברים שיכולים לקרות בעקבות הבדיקה וכו'), חייבת לציין שד"ר שפירא ביצע את הבדיקה בצורה הכי מקצועית שיש! הכאב היה זניח והבדיקה עברה יחסית מהר. אין ספק שמדובר ברופא מקצועי ומעולה. לא יכולה לדמיין את עצמי בוחרת ברופא אחר לבדיקה כזו חשובה."
מאת: הדר שפירא כהן
מאת: הדר שפירא כהן13/04/2021 10:59
קרא עוד
"ד"ר שפירא ביצע 2 בדיקות מי שפיר במהלך 2 ההריונות הראשונים שלי. נתן הרגשה טובה וחמה, התלוצץ, הרגיע, הסביר. חוויה מאוד טובה"
מאת: מאיה אריאלי
מאת: מאיה אריאלי03/12/2020 14:45
קרא עוד
"רופא מדהים , סופר מקצועי ,מקסים , סבלני !ממליצה בחום"
מאת: שירן אטרי בן סימון
מאת: שירן אטרי בן סימון04/06/2020 17:26
קרא עוד
"ד"ר שפירא עשה לי בדיקת מי שפיר בהריון השני. לפני הבדיקה קיבלנו מייל מסודר עם סרטון הסבר על אופן ביצוע הבדיקה. הסרטון הפיג את חששותיי ועזר לי להתכונן נפשית לבדיקה. הבדיקה בוצעה על ידי ד''ר שפירא בעדינות, מקצועיות תוך שהוא דואג להראות לי בכל שלב את תנועות העובר. למרות החשש מהבדיקה, למעט דקירה קטנה לא סבלתי מכאבים והכל בשל מקצועיותו של ד''ר שפירא. הוא נתן לנו להרגיש שאנו בידיים טובות."
מאת: שירלי איסמן
מאת: שירלי איסמן27/05/2020 18:13
קרא עוד
"עברתי אצל דר שפירא מי שפיר וסקירה ראשונה בשלושת ההריונות שלי. תמיד מאוד מקצועי, מסביר כל שלב ומאוד נחמד. בדיוק מה שאשה בהריון צריכה. ממליצה בחום "
מאת: ענבל
מאת: ענבל07/12/2019 19:40
קרא עוד
"רופא רציני, ענייני ונעים. הגעתי לבדיקת שקיפות עורפית. דוקטור שפירא ביצע בדיקה ארוכה ומורחבת שכללה בדיקות מעבר לנדרש בבדיקת שקיפות עורפית וסיפק מידע הקשור לסקירת מערכות ראשונה. המרפאה נעימה וחדר הבדיקות נקי ומסודר. בגמר הבדיקה קיבלתי מספר תמונות תלת מימד והתקן נייד עם תמליל הבדיקה. בהמשך קבעתי אצל דוקטור שפירא בדיקת סקירת מערכות מוקדמת.."
מאת: דקלה
מאת: דקלה23/07/2019 20:46
קרא עוד
"דוקטור שפירא רופא מקצועי, מקשיב ועונה לכל השאלות והחששות. הייתי אצלו כבר ב2 הריונות ואין לי ספק שאם יהיה צורך אחזור שוב."
מאת: יוליה ק.
מאת: יוליה ק. 30/04/2018 15:21
קרא עוד
"הגעתי אליו לאחר חששות רבים לגבי מהלך הבדיקה תופעות הלוואי היכולות להיות שלאחר מכן (לצערי כתוב הרבה על תופעות לוואי אלו). ניתנה לי זכות להכיר בן אדם מקצועי מאוד, אדיב ומנומס. מיד לאחר ההיכרות עמו, אחוזי החרדה שלי ירדו לחצי. לא הרגשתי כל כאב במהלך הבדיקה ואף לא שמתי לב על כך שהבדיקה הסתיימה. למעשה הד'ר הודיע לי על סיומה. ממליצה בחום על כל בדיקה המבוצעת ע'י רופא ד'ר ישראל שפירא."
מאת: אורטל טמיר
מאת: אורטל טמיר 16/04/2018 11:18
קרא עוד
"ד״ר שפירא מדהים, סבלני מאוד ונעים. הבדיקה עברה בשלום ואפילו לא כאבה. ממליצה בחום!"
מאת: בת אל
מאת: בת אל 13/11/2017 11:03
קרא עוד
"ביצעתי בדיקת מי שפיר אצל דר שפירא, חייבת לציין את הסבלנות , המקצועיות. מאוד הרגיע לאורך ההכנה לבדיקה, גם הבדיקה לא כאבה בכלל. מאוד שמחה שבחרתי נכון."
מאת: מירי
מאת: מירי 10/10/2017 09:08
קרא עוד
"ד'ר שפירא מקצועי ומקסים, ערך את דיקור מי השפיר במדוייק ובזכותו ירד ממני כל חשש, הרגשתי שאני בידיים בטוחות. מומלץ בחום!"
מאת: יעל
מאת: יעל 27/09/2017 09:28
קרא עוד
"הגעתי אליו אחרי חקר מעמיק על רופאים בהם המקצועיות הייתה מעל לכל. כשהגעתי- הוא מיד היה נעים ושוחח איתי על נושאים אחרים (ולא על הבדיקה)- מה שתרם להפגת הלחץ ושבירת הקרח. הייתה אווירה נעימה וקלילה. במהלך הבדיקה עצמה הוא גם דאג לשמור על אווירה קלילה תוך התחשבות במצבי הלחוץ. כל זאת תוך מקצועיות! במקרה ואחליט לבצע שוב את הבדיקה בעתיד- אין לי ספק שאחזור אליו."
מאת: ליטל טובול
מאת: ליטל טובול 26/12/2016 15:03
קרא עוד
"כל ההתלבטויות והפחדים נעלמו ברגע שהכרתי את ד'ר שפירא. ממליצה בחום! אין באמת סיבה לדאגה או ללחץ מקצועיות ניכרת"
מאת: דקלה זיסמן
מאת: דקלה זיסמן 10/03/2016 06:04
קרא עוד
"ד'ר שפירא הינו רופא בחסד עליון!! פעמיים עברתי אצלו דיקור מי שפיר ולא חששתי לרגע בזכות המקצועיות, המיומנות ולא פחות חשוב האמפתיה והאנושיות שלו!! ללא ספק גם את הבדיקה בהריון הבא אבצע אצלו מבלי לשוב פעמיים!!!"
מאת: אפי
מאת: אפי 22/08/2012 09:21
קרא עוד
"לדר שפירא רוב תודות והוקרה התינוק של בני זהר עבר היום בהצלחה את הניתוח, מקווים שהכל יסתדר בהמשך כל המשפחה 'מודה לך העזרה והתמיכה הלבבית . אפי עמיעזר ה'סבא"
מאת: הילה מ.
מאת: הילה מ. 17/04/2012 11:26
קרא עוד
"ד'ר שפירא מעבר להיותו עילוי בתחומו הוא אדם נשגב בעיניי, שעזר לי באבחון חד ומדויק כשנזקקתי לידע בהריון יקר שאיבדתי בסופו והיה היחיד שהיה גם אנושי וקשוב ואמפתי. לאחר שנתיים כשחזרתי עם הריון נוסף ויקר הוא היה היחיד שבזכותו ישנתי בלילה אחרי שסקר את בני הצעיר כעובר ולמרות הרבה מכשולים פיזיים אף הצליח להדגים במדויק את פניו 🙂 כך שהפתעות בחדר הלידה לא היו לי. הוא היחיד שפגשתי עד כה ויסלחו לי אלו שלא פגשתי שבנוסף להיותו רופא הוא גם אדם יקר. לעולם אוקיר לו תודה:)."
Previous
הבא

מטופלת של רופא זה?
כתבי את תגובתך על רופא זה וקבלי מהאתר קופון 50 שקלים מתנה לרשתות מובילות 
(תוקף הקופון  5 שנים)

 •  תוקף הקופון הינו ל – 5 שנים.
 • נא וודאי כי כתובת האימייל שלך נכונה. לכתובת זו ישלח הקופון.
 • האתר אינו מתחייב לפרסם כל תגובה ו/או לשלוח קופון זה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

מידע בנושא התגובות:

 • מומלץ לכתוב תגובה מקיפה ככל האפשר, בכדי שהמידע יועיל לגולשים.
 • אנו מייחסים חשיבות רבה לאמינות התגובות הנכתבות באתר ולתוכנם.
 • כל התגובות עוברות בדיקת אימות טרם פרסומן באתר.
 • בתהליך בדיקת התגובות אנו מאמתים בין היתר, את זהות הכותב, כדי לוודא כי הוא מטופל אמיתי של הרופא. לעיתים, בדיקה זו לוקחת מספר ימים.
 • אנו עושים מאמץ לפרסם את התגובה בהקדם האפשרי.

מידע כללי:

 • שימו לב: המידע בדף זה נמסר על ידי הרופא ומוצג כפי שנמסר ('As is')
 • המידע מעודכן לתאריך 23-02-2021.
 • איננו ממליצים על רופא ספציפי כלשהו והאחריות המלאה לבדיקת הרופא נשארת בידכן הגולשות (והגולשים)
 • תמורת הפניית גולשים לרופאים אנו מקבלים תמורה כספית המאפשרת, בין היתר, את פעילות האתר.
Scroll to Top