מרץ 16

שמירת מי שפיר

 אין תגובות - פרסם תגובה

מהי שמירת מי שפיר ?

בבדיקות מי שפיר, לרוב נשמרים התאים אשר נלקחו ממי שהשפיר של האישה למשך של כ- 4 שבועות מיום ביצוע הבדיקה. גם אם התקבלה תשובה תקינה הרי יש לזכור כי ברוב המקרים אפילו תשובה "תקינה" איננה מכסה את כל מחלות ובעיות נוספות שיכולת להתגלות בהמשך ההיריון.

אם וכאשר יתגלו בעיות מסוימות בהמשך ההיריון ויומלץ על בדיקות גנטיות מורכבות ורחבות יותר הרי במידה ולא יהיו תאים זמינים יהיה צורך לבצע דיקור מי שפיר נוסף על הסיכון שבו. כמו גם יתכן ויעבור זמן נוסף עד אשר יתרבו התאים ויהיה מספיק חומר גנטי לאבחון.

.

מהם העלויות והאם כדאי לשמור ?

על מנת לפתור בעיה זו ניתן לבקש בזמן ביצוע דיקור מי השפיר לשמור תאים לזמן ממושך יותר.  נציין כי ביחס לעלויות הגבוהות של בדיקות שונות שנערכות בזמן ההריון, שמירת התאים כרוכה בעלות לא גבוהה יחסית (מומלץ לברר מחירים עדכניים אצל הרופא המדקר). השמירה מספקת סוג של 'ביטוח' מסוים ומונעת את הצורך בדיקור נוסף, עלותו והסיכונים הכרוכים בו, עלות שעשויה להצדיק את עצמה.

במקרה בו תציינו לרופא המדקר כי אתם רוצים לשמור את התאים (שמירת תאי עובר או חומר גנטי מהדיקור), לאחר קבלה של תשובה תקינה של מי שפיר לא יושמדו התאים כמקובל  אלא ישמרו, בדרך כלל בהקפאה, עד סיומו המוצלח של ההיריון (חלק מהמעבדות שומרת למשך 6 חודשים).  במידה וחלילה יתעורר צורך בבדיקות נרחבות יותר מאוחר בהריון  הרי החומר הגנטי יהיה זמין ומוכן במעבדה.

מומלץ לברר פרטים נוספים בנושא אצל הרופא אצלו תעשו את בדיקת מי השפיר.

שם:
אימייל:
טלפון:

.
מאמר זה נבדק ואושר ע"י פרופ' יואב פלד, מומחה למיילדות וגניקולוגיה

פרופ' יואב פלד הינו רופא בכיר מהמרכז הרפואי רבין - בית חולים בלינסון

המידע באתר אינו מיועד לשמש כתחליף לעיצה רפואית, חוות דעת מקצועית או התייעצות עם מומחה. הגלישה והשימוש באתר כפופים לתנאי השימוש באתר במלואם.
.
כתבי שאלה/ תגובה

יש לך שאלה? תגובה שברצונך לכתוב?

שלחי אלינו בטופס למטה את שאלתך/ תגובתך:

ראו למטה

שם:
אימייל:
כתבי תגובה:

⇐ האתר אינו מתחייב לפרסם כל שאלה/ תגובה אלא לפי שיקול דעתו הבלעדי.

השאירי תגובה: